Katılımcı GörüşleriBAKIŞ AÇISINI EĞİTEREK GELİŞTİRME
Mehdican Topkaya - Koçak Pırlanta Merkez

Mizahçı yazar Mark Twain'in dediği gibi; Eğitim kafayı geliştirmek demektir, belleği doldurmak değil... Kafa gelişmiyor ve yeni yollar yaratılmıyor ise Eğitim anlık ezberden öteye dâhi gitmiyor ne yazık ki... Ancak Kıymetli Ekrem hocam işte bu felsefeyi derslerine öylesine kararında ve doğru entegre etmiş ki ezberlemekle bırakmıyor, içselleştiriyor ve karakteristik özellikler ile harmanlayarak doğru ve yeni yolları görmemizi sağlıyor. Rekabetin bol olduğu sektörümüzde doğrudan satışımızı ve hatta yaşam tarzımızı geliştirmemize sihirli dokunuşlar yapmasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum... Ne diyorduk hocam?... Satış; güven ile başlar, bağlılık ile sonlanır... Hayat boyu güvenen danışanlarınız bol olsun, buna değersiniz. :)
 

HER SANİYE KENDİME KATTIĞIM
Kemal Yardımcı - Koçak Pırlanta Merkez

Değerli hocam sizleri tanımak ve sizlerin kendinize has anlatımınızla eğitiminizde öğrenciniz olduğum ve doğru bildiğim bir çok yanlışım olduğunu görmeme yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Sıkılmadan dinlediğim her saniye kendime bir şeyler kattığım süper bir eğitimdi. Çok teşekkür ediyorum her şey o güzel kalbinize göre olsun.  


AKILDA KALICI ANLATIM
Tolunay Hamzaçebi - Koçak Pırlanta Merkez


Sevgili Hocam;
Koçak işbirliği ile düzenlediğiniz 6 günlük eğitim programınıza katılım sağladım. Bu kısa sürede tecrübeniz ve bilginiz doğrultusunda keyifli bir eğitim dönemi geçirdim. Akılda kalıcı anlatımınız ve emeğinizi kattığınız eğitim sürecinin her dakikası için minnet duygularımı borç bilirim. Saygılarımla.
 

CANLANDIRMA ŞEKLİNDE YAPILAN EĞİTİM
Mehtap Özbey - Hoşhanlı Kuyumculuk Malatya

Konferans salonunda başlayan eğitimlerin birebir mağazada devam etmesi daha sonra işe başlayacağımız mekâna adapte olmamız açısından önemli bi tecrübe edinmemizi sağladı. Gerek ürün hâkimiyeti gerek mekâna adaptasyon gerekse kişisel gelişim açısından almış olduğumuz eğitim uzun vadede işimizi kolaylaştırmış oldu. Canlandırma şeklinde yapılan eğitimler soru cevap olarak ilerlediği için olası müşteri sorularına cevap verme suremizi kısaltmamiza yardımcı oldu.


SÜREKLİ KENDİMİZİ GELİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR
Senem Bağcı Yerlikaya - Mısırlı Triko İzmir


Vermiş olduğunuz eğitim gerçekten bizim işimiz açısından çok önemliydi ve çok güzel bilgiler aldık sizden. Bunun iş hayatımızda çok faydası olacağını düşünüyorum. Sizin gibi donanımlı ve tecrübeli birinden öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu meslekte sürekli kendimizi geliştirmemiz gerekiyor ve sizin gibi tecrübesini bize aktaracak kişiler olması çok güzel. Size çok teşekkür ediyorum kendi adıma. İlk eğitim tecrübem sizinle oldu umarım devamı da olur. Saygılar...
 

CRM'le İLGİLİ ÇOK ETKİN ve VERİMLİ BİR EĞİTİMDİ
Naşide Ede - Mısırlı Triko Armada Ankara


Öncelikle verdiginiz eğitim o kadar akıcı ve güzeldi ki hiç sıkılmadan dinledik. Bu da verdiğiniz eğitimin kalitesini ortaya koyuyor. Satışla ilgili CRM’le ilgili çok etkin ve verimli bir eğitimdi. Deneyimleriniz ve olağan-üstü anlatımınızla güzel bir eğitim aldık. Eğitimi Ekrem Sağel’den almış biri olarak kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok teşekkür ediyorum. Saygılar..


BİLGİ PAYLAŞINCA ÇOĞALIR
Meral Kulaber - Mısırlı Triko İzmir Alsancak

Öncelikle bize bu vermiş olduğunuz eğitim için çok teşekkür ederim. İnanın ben 2 gün boyunca sizden çok şey öğrendim. İyi ki tanışmışım hocam sizi. O güler yüzünüz ve sıcak sohbetiniz için çok teşekkür ederim. Emin olun ki,  hayatım boyunca sizin anlattığınız o eşsiz bilgileri, ben de bu işe yeni başlayan genç arkadaşlarımla paylaşacağım. Bilgi paylaşınca çoğalır. Sizin gibi değerli, bilgili insanların olması çok güzel.. İyi ki varsınız hocam sizi mutlaka İzmir’e bekliyoruz. 
 

BİR İLK OLAN UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE
Ahmet Bay - Lion Diamond

Benim için bir ilk olan uzaktan eğitim sürecinde bizlere ışık tutan fikirleriniz ve yorumlarınız ile çok eğlenceli ve bir o kadar da öğretici ve eğitici kalitesi yüksek olan eğitimi için Ekrem hocam’a tekrar buradan teşekkür etmek isterim. Yeni bir yaşamın başlayacağı pandemi sonrasına sizin katkılarınız ile çok iyi bir şekilde başlayacağımızı düşünüyorum. Eğitim süreci içerisinde bizlerden birisi ve sektör mensubu bir eğitmen olarak bizlere varsayım değil, yaşanmış tecrübeler ile sabit olan deneyimlerinizi paylaşmanız bizler için çok değerli oldu.


BİLGİNİN MESLEKİ YAŞAMIMIZ İLE İÇSELLEŞMESİ
Emre Çolak - Koçak Pırlanta Hilltown

Rus yazar Tolstoy, bir asır öncesi şu soruyu sormuş; İnsan ne ile yaşar? Hayatımız ve mesleki başarılarımız adına bu soruya şahsen şu cevabı veriyorum; İnsan bilgiyle yaşar. Bilgi yüceltir ve yükseltir. Kişi bilgi sayesinde ufkunu genişletir ve vizyon sahibi olur. Hayatımızda karşılaştığımız hiçbir başarı hikayesi tesadüf değildir. Her başarının altında ilmik ilmik işlenmiş bilgi ve tecrübeler yatmaktadır. Bize düşen ise, bu bilgi ve tecrübelerden istifade etmek olsa gerek. 4 gün süren uzaktan interaktif eğitim programı sürecinde, perakende mağazacılığında başarı yolunun yol haritasını bizlere sunan Ekrem bey'in sempatik ve sıcak iletişim tarzı ile çok keyifli bir eğitim programımı yaşadık. Bu eğitim sürecinde sahip olduğumuz mesleki bilgilere yeni bilgiler eklemenin yanında, zihinlerimize hapsolup tabulaşmış klişe bilgileride silerek hafızalarımızı tazelemiş olduk. Eğitim sonrası başarıya giden yolda şu ilkeler akıldan çıkarılmamalı “eğitim sonucu edinilen bilgi ve bu bilginin mesleki yaşamımız ile içselleşmesi!” Ekrem bey' de sık sık bunun önemine vurgu yaptılar.  Başarı yolunda hedefleri olup, mesleki etik değerler ile saygın bir sektör mensubu olmak isteyen tüm meslektaşlarıma değerli Ekrem bey 'in tavsiye, öneri ve eğitim faaliyetlerini takip etmelerini önemle tavsiye ederim.  Sektöre vizyon ve saygınlık kazandırmayı kendine şiar edinmiş kıymetli Ekrem beye üzerimizdeki değerli katkıları için çok teşekkür eder, mesleki çalışmalarında ve faaliyetlerinde kendilerine başarılar dilerim.
 

CRUISE GEMİLERİNDE
Tolga Sertoğlu - Royal Jewelry New York

2011'den beri yurtdışında çalışan ve bir çok markayı Cruise gemilerinde temsil etmiş birisi olarak, Ekrem Bey'in bilgi birikimi, anlatış şekli ve tecrübeleri bana kendisinin mükemmel bir eğitmen ve koç olduğunu gösterdi. 4 günlük eğitiminde satışa ait bilmediğim bir çok önemli detayı öğrettiği için teşekkür ederim. Saygılar.


BU UYGULAMA KESİNLİKLE ÖĞRETİCİ 
Hüseyin Tuncer - Tuncerler Kuyum Koçak Gold Alanya

 Sözlerime başlamadan önce Ekrem Sağel hocama tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Çok başarılı ve profesyonel şekilde bizlere çok yardımcı oldu. Bu eğitim bana onca şey kattı. İyi ki başvurup katılmışım. Bu uygulama kesinlikle öğretici ve eğitici bir anlatım şekliydi. Kendisine şahsım ve mağazamız adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum .
 

TABULARI YIKMAK GEREK
Salim Coşkun - Koçak Pırlanta Pendik

Eğitime başlamadan önce "Biz de mi gideceğiz?" algısıyla yaklaşıp sürecin sonunda Satış Danışmanı olarak asıl "BİZİM" gitmemiz gerektiğinin farkına vardık. Tabi ki herkes bir bilgi sahibi ama asıl mesele o bilginin doğruluğu, yeterliliği ve nasıl aktarıldığıdır. Bu anlamda Ekrem Bey'e, Üslubu, Enerjisi, Bilgisi ve Tecrübelerini dar bir zaman diliminde bizlere en iyi şekilde aktardığı için çok teşekkür ediyorum. Kendisinden daha öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum. Umarım ileriki dönemlerde yine deneyimlerinden yararlanma fırsatımız olur. Saygılarımla…


MÜCEVHER DEĞERİNDE EĞİTİM
Turgay Karakuş - Koçak Pırlanta İstanbul Marina Kartal

Klasik bir eğitim miydi? Asla değil! Katıldığım en güzel eğitimdi diyebilirim. Akıcı , akılda kalıcı ve etkileyici bir eğitimdi. İşin içine kamera da girince ayrı bir keyifti. Bu yöntem; kedimi dışarıdan görerek; güçlü ve gelişime açık yönlerimi farketmemi sağladı. Sektörün içinden gelen; yurt içinde yurt dışında lüks tüketim markalarında mücevher ve pırlanta eğitimleri veren; kariyer yapmak isteyenlere ışık tutan Sayın Ekrem Sağel Beyfendi'ye teşekkür ederim. Saygılarımla...
 

YETENEKLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE KULLANABİLMEK
Mustafa Yiğitbaşı - Koçak Pırlanta Emaar AVM

Yılların birikimini bilinç altımızın en alt tozlu raflarına kaldırmışız. Bize tekrar kendimizin ne kadar değerli olduğunu ve istersek yeteneklerimizi en iyi ve en etkin şekilde nasıl kullanabileceğimizi öğrettiği için Ekrem beye çok teşekkür ederim.


KALİTELİ BİR EĞİTİM ALDIM
Ezgi Kalınkara - Koçak Pırlanta 4 Levent


Ekrem beyin tecrübesi ve profesyonel yaklaşımı ile sektörel anlamda oldukça kaliteli bir eğitim almış oldum. Kendisine katkıları için çok teşekkür ediyorum. Dilerim sektörde görev alan herkes eğitimlerine katılma fırsatı bulur.  
 

BENİM İÇİN MADDİ KARŞILIĞI OLMAYAN BİLGİLER
Berkant Korkmaz - Koçak Pırlanta Merkez

Bilgi denildiğinde insanın aklına sıradan şeyler gelir. Çok fazla önemi olmayan gerektiğinde kullandığımız öğretiler. Oysa ki, Ekrem Bey ile girdiğimiz eğitim sürecinde mesleğimiz adına bize öğrettiği bu bilgiler yaşamak isteyen bir insanın nefes alması gibiydi. Gerektiğinde değil de hayatımızı şekillendirecek öğretiler. Bu sebeple size müthiş saygı duyuyorum. Bu kadar özel bilgi ve tecrübelerinizi bencillik yapmayıp birşeylerin değişmesi ve daha iyi olması adına paylaştığınız için. Bu sektör ne zaman değişir ve güzelleşir bilemem ama sizin çabanızla değiştirdiğiniz bakış açıları umarım bir gün bu sektörü hakettiği yere getirir.
Saygılarımla..


HAYAT DERSİ
Enes Hocalar - Koçak Pırlanta Merkez

Değerli hocamız Ekrem bey ile geçirdiğim eğitim sürecini şöyle yorumlayabilirim. Birbirinden değerli bilgilerin bir araya gelmesiyle pırlanta gibi bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Bu eğitim sadece mücevher satış eğitimi değil, bize hayatımızın her anında ışık tutacak çok değerli bilgilerden oluşuyor. Ekrem beyin mütevazi anlayışlı ve olaylara farklı bakış açısıyla ufkumuz daha da açıldı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Sevgiler.
 

SEKTÖRÜN KAMERA ARKASINI GÖRDÜK 
Rahmi Öztürk - Koçak Pırlanta Merkez

Sektörde uzun yıllar olmama rağmen Ekrem beyin eğitimiyle çok eksiğimin olduğunu farkettim. Çünkü senelerdir olanı değil olması gerekeni çok net bir şekilde gösterdi. Yaptığımız işin önemİni ve basit olmadığını görmüş olduk. İlk söylediği söz acı çekeceksiniz dedi ve bize acı çektirerek satış profesyoneli haline getirdi. Ekrem beyin bakış açısıyla dar olan bakış açımız genişledi ve verdiği eğitimi uygular ve üzerine eklersem sektörü bambaşka yerlere taşıma fırsatım olur. Eğitimine katıldığım için kendimi şanslı sayıyorum kendisine çok teşekkür ederim.


BÜYÜK KATKI SAĞLADI
Erdi Çakmak - Koçak Pırlanta Merkez


Sokrates'in "Ben kimseye bir şey öğretemem, yalnızca düşünmeye yöneltebilirim" sözüyle başladığınız eğitimde; sektöre, mücevhere, satışa ve hayata karşı vermiş olduğunuz öğütler yeni başladığım mücevher sektörünü bana sevdirerek, emin adımlarla, kendine güvenen, çalıştığı firmaya katkı sağlayacak donanımlı bir çalışan olarak devam etmemi sağlayacak. Sizden egitim alma şansını yakaladığımız için çok mutluyum. Saygılarımla.
 

ÇOK KAPSAMLI BİR EĞİTİM KAMPI YAŞADIK
M.Enes Tekin - Koçak Pırlanta Merkez


Öncelikle diğer eğitimler ile aynı olacağını düşünmüştüm ama her geçen gün beni daha da şaşırtan bir eğitim oldu. Yeri geldi çok zorlandığımız yeri geldiğinde de güldüğümüz çok kapsamlı bir eğitim kampı yaşadık. Ekrem beyin bilgeliğiyle mücevherat sektörü olsun normal yaşantımız olsun pozitif olmayı , yaptığımız işin en iyisi olmayı öğrendiğimiz ayrıca Ekrem beyin bu sektörü farklı bir boyuta getirme hayali bizleri çok etkiledi. Böyle bir fırsatı  bizlere sunan Koçak yönetim kuruluna ve bizlerle tek tek ilginen Ekrem hocamıza saygılarımla ...


EĞİTİMİN ÖNEMİ
Halil Çelebi - Koçak Pırlanta Merkez

Ben bu eğitimi almadan önce kendimin satış konusunda iyi olduğunu düşünüyordum. Bu eğitimde benim ufkum açıldı. Ve aslında hiçbir şey bilmediğimi, kısacası bir buldozer olduğumu farkettim. Eğitimin bana farklı bakmam ve ufkumu genişletme ve kendi eksiklerimi görmemi sağladı. Önce KOÇAK'a sonra EKREM SAĞEL gibi sektörden gelen ve bizi anlayarak nasıl daha iyi olucağımızı gösterdiği İcin teşekkür ederim.
 

DÜNYANIN EN DEĞERLİ BİLGİLERİ
Özhan Eken - Altınbaş Bandırma

Siz değerli, Mücevher ve Pırlanta konusunda bilgi sahibi, sektörel alanda kendisini eğitime adamış, geliştirmiş ve kanıtlamış biri olarak sizinle tanıştığım için çok memnun oldum. Günümüzde sizin gibi ender bulunan kişilerin daha çok gün yüzüne çıkması ve çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Birbirine çok zıt ve bir o kadar farklı sektörden gelmiş olmama rağmen, kısa bir süre zarfında vermiş olduğunuz eğitim, naçizane  bilgiler belkide bana dünyanın en değerli bilgileri niteliğinde hafızamın belli bir köşesinde ayrıca kalacağını belirtmek isterim.


ZAMAN ZAMAN BİZLERİ ÇOK ZORLADI
Ahu İskender - Altınbaş Bandırma

Ekrem Beyi ilk tanıdığımda baştan sert bir mizacı olduğunu düşündüm. Zaman zaman bizleri çok zorladı. Ancak; geçen her gün Ekrem Bey'in bizlere çok ciddi bir şeyler kattığını gördüm. Lüks sektörde satış inceliklerinin, satış detaylarını, gerçek satış tecrübelerini paylaşarak güncel örneklerle verdiği satış eğitimlerini bizlere aktardığı bilgiyi edindikçe, aslında o sert mizacının ardındaki profesyonel bakışı gördüm. Lüks tüketim sektöründe; Gilan, Jaeger Le Coultre, Bulgari, Gurhan, Diamond's International, Zen Pırlanta gibi değerli markalar başta olmak üzere görev aldığı diğer sektörlerde de elde ettiği başarıyı, edindiği disiplinli iş hayatı olduğunu "İLETİŞİM" konusunda uzman olduğunu dile getirmek isterim. Katkılarından ve profesyonel yaklaşımından dolayı teşekkür ederim.  
 

SİZİNLE KISA ZAMANDA GÜZEL İŞLER YAPTIK
Özge As - Altınbaş Bandırma

Sizden almış olduğum eğitimin çalışma yaşamımda bana güzel katkıları olacağına; verdiğiniz değerli bilgileri adım adım iş alanıma doğru bir şekilde aktararak başarıyı yakalayacağıma olan inancım büyük. Sizinle kısa zamanda güzel işler başardık. Sizi tanımanın benim için büyük bir şans olduğunu ve bana çok şey kattığınızı belirtmek isterim. Katkılarınızdan ve desteğinizden, ayrıca bize olan inancınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Birgün tekrardan bir eğitim sürecinde buluşmak dileğiyle.


HAYAT BOYU LAZIM OLACAK EĞİTİM ALDIK
Yusuf Engin - Altınbaş Bandırma


Öncelikle şunu belirtmek isterim 2 aylık kısa bir zaman zarfında sizi daha iyi tanıma şerefine nail olduk. Sanki yıllardır tanıyormuş hissiyat ile buradan ayrılırken çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Keşke biraz daha çalışabilseydik. Sizden almış olduğumuz eğitimler sadece mağazacılık anlamında değil hayat boyu lazım olacağı için sizi hiçbir zaman unutmayacağım. Bunun için size ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Bandırma Altınbaş'a çok şey kattınız. Bunun için  bir kez daha teşekkür ederim. 
 

GELECEĞİMİZİ NASIL PLANLAYACAĞIMIZI ÖĞRENDİK
H.Samet Atay (Şirket Sahibi) - Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM 

Şirketlerin davranışı, ekipin performansı için bilinçli eğitim şart. İşimizin can damarı da sürekli müşterilerdir. Almış olduğumuz danışmanlık sürecinde; rakiplerimizden bir adım nasıl önde olacağımızı, geleceğimizi nasıl planlayacağımızı öğrendik.


POTANSİYEL GÜCÜMÜN FARKINA VARDIM
Ediz Sandıkçıoğlu - Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM

Düşüncelerimi ve davranışlarımı yeniden yapılandırıp potansiyel gücümün farkına varma sebebim. Gerçekten farklı ve eşsiz bir yaklaşım... Başarının bir sırrı varsa bu Ekrem SAĞEL'dir.
 

DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR
Duygu Durmuş- Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM

Söyledikleriniz ve anlattıklarınız karşısında sürekli kendimi sorguladım. Eğitim ve danışmanlık aldığım için çok şanslı olduğumu biliyorum. Yapabileceklerimi sizin sayenizde gerçekten gördüm. İstemek ve öğrenmek için çaba sarf etmek gerekiyor. Tabii ki farklı becerilerimizi keşfettik. Sizinle doğru bildiğimiz yanlışlarımızın farkına vardım. Kesinlikle bütün sektör iş yeri sahiplerinin eğitim ve danışmanlık almalarını öneririm.


KENDİ DÜŞÜNCELERİME YÖN VERMEMİ SAĞLADI
Selin Çakar - Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM

Bize vermiş olduğu eğitimlerde o kadar içten, samimi ve bir o kadar da disiplinliydi ki, etkilenmemek mümkün değildi. Anlattığı hikayeler, verdiği eğitimler hem sektöre hem hayata hem de kendi düşüncelerime yön vermemi sağladı. İyi ki varsınız.
 

YENİ BİLGİLER ÖĞRENDİM
Erhan Hoşanlı (Yön. Kur. Bşk.) - Hoşhanlı Kuyumculuk

Böyle bir programın Türkiye'de ilk defa uygulandığını düşünüyorum. Hem mağazalarımız hem de mağazalarda çalışan ekipler için katkı sağlayacağını inandığım için katıldım. Yıllarca sektörün içinde bulunmama rağmen yeni bilgiler öğrendiğimi söylemeliyim. Yanlışlarımın farkına vardım. Bu nedenle Ekrem Bey'i tebrik ediyorum. İKO'ya böyle bir eğitim fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum ve eğitimlerin devamını diliyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ


FAYDALI VE ZEVKLİ BİR DENEYİM
Ali İhsan Arslan - Barok Kuyumculuk ve Pırlanta

Eğitim karşılığı bizden alınan ücreti çok sembolik bulduğumu söylemeliyim. İKO'da verilen bu eğitimin tüm katılımcılara ayrı ayrı katkı sağladığına inanıyorum. İstanbul Kuyumcular Odası'nın sektör mensuplarının becerilerini geliştirecek bu tarz eğitimlere devam etmesini istiyorum. Oda'da verilmekte olan pırlanta kursuna da katılmayı düşünüyorum. Eğitimin içeriği ve sunumuyla ilgili kesinlikle söylenecek bir sözüm yok. Eğitmen Ekrem Sağel, her şeyin en güzelini, en iyi şekilde anlattı. Çok güzel ve zevkli bir eğitimdi.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

BAŞARILI BİR EĞİTİM
Cihan Akdere - Zela Mücevherat

Öncelikle İKO ve Rota Danışmanlık firmasına yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Satışla uğraşan herkesin bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum. Satış, pazarlama ve satış danışmanlığında olması gereken özellikler konusunda çok başarılı bir eğitim olduğuna inanıyorum. Başarılı bir deneyim oldu hepimiz için.
İKO VİZYON DERGİSİ


UZMANLIK KURSU AÇILMALI
Mevlüt Çelik - Lucis Diamond

Daha önce satış pazarlama ve müşteri ilişkileri konusunda çeşitli eğitimler aldım. Ancak, bu eğitimin sektöre özgü oluşu ve eğitmenin sektörden gelen deneyimli biri olması benim açımdan artı bir değer olduğunu söyleyebilrim. Genel anlamda eğitim tatmin ediciydi. Belki, ikinci kademe veya uzmanlık tarzında yeni kurslar açılırsa onlara da katılmayı düşünüyorum. İKO ve Rota Danışmanlık'a teşekkür ediyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

ÜST DÜZEY BİR EĞİTİM
Taşkın Açılan - Ekol Altın / Pırlanta

Temel kuyumculuk, mağazacılık ve satış pazarlama eğitimi aldık. Bu eğitimin sektöre katkısnın büyük olduğunu düşünüyor ve devamının da gelmesini istiyorum. Üst düzey bir eğitim aldığımıza inanıyorum. Daha önce sektöre satış pazarlamayla ilgili hiç hizmet verilmiyordu. Kursun en önemli özelliği de eğitimin mücevherin satışı ve pazarlamasıyla ilgili olmasıydı.
İKO VİZYON DERGİSİ


KALİTELİ BİR EĞİTİM
Onur Altunbüken - Altunbüken Kuyumculuk

Eğitimin geleceğim ve kariyerim açısından çok faydalı olacağına inanıyorum. Sektör açısından çok kaliteli bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. Eğitimlerinin devam etmesini istiyorum. Ekrem Bey'e ve bu eğitimlerin oluşturulmasında katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

İYİ BİR EĞİTİM FIRSATI
Nevin Aykaç - Aykaç Kuyumculuk (Gaziantep)

İKO ve Rota eğitime bize böyle bir eğitim fırsatı verdiği için teşekkür ederim.  Eğitimlerin mağazacılık açısından çok faydalı olacağına inanıyorum. Çok iyi bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. Eğitmenimiz Ekrem Bey'e de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ


BU EĞİTİMLER YAYGINLAŞTIRILMALI
Lusi Kalaomra - Kuyum Dünyası-De Cohen's

Ekrem bey'in bizlere yapmış olduğu profesyonel katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Uygulanan söylenen her şeyde gerçek payı vardır, fakat bunları bugünkü ortamda uygulayabilecek büyük firmalara ihtiyaç duyuluyor.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

HERKES BU EĞİTİM ALMALI
Ceyda Şaroğlu - Ekol Pırlanta

Son derece profesyonel hazırlanmış bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. Sektörde tüm aktörlerin bu eğitimlerden faydalanması gerekitğine inanıyorum. Satış ve pazarlama eğitiminin devamının gelmesini istiyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ


ÖĞRENDİKLERİMİZİ İŞ HAYATINDA UYGULAMALIYIZ
Yusuf Ekici - Güneş Kuyumculuk

Öncelikle eğitmenimiz çok pozitif bir insandı ve iki günlük eğitim süresi oldukça dolu geçti. Hem eski bilgilerimizi tazeledik, hem de bilgi dağarcığımıza yeni bilgiler ekledik. Aldığımız eğitimleri iş hayatımızda uygularsak çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Aldığımız eğitimin verilen ücretle ölçülemiyecek kadar değerli olduğuna inanıyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

VERİMLİ BİR EĞİTİM
Mustafa Taş - Bona Gold

Eğitim çok güzel geçti. Özellikle toptancıların da bu eğitimi almasını istiyorum. Toptancı esnafının da bu eğitime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu kurs, sadece mücevher eğitimi olarak görülmemeli, geniş kapsamlı bir eğitim olarak düşünülmeli. Çok iyi ve verimli bir eğitim oldu.
İKO VİZYON DERGİSİ


BU EĞİTİMLER YAYGINLAŞMALI
Engin Kargı - Barok Kuyumculuk

Eğitim sırasında kendimde olan eksiklikleri görme fırsatı buldum. Aldığım eğitimi çalışma ortamındaki arkadaşlarımla paylaşmayı düşünüyorum ve onlarında bu eğitimlere katılmasını istiyorum. Bu tarz eğitimllerin daha çok yaygınlaşmasını istiyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ