Katılımcı GörüşleriDÜNYANIN EN DEĞERLİ BİLGİLERİ
Özhan Eken - Altınbaş Bandırma

Siz değerli, Mücevher ve Pırlanta konusunda bilgi sahibi, sektörel alanda kendisini eğitime adamış, geliştirmiş ve kanıtlamış biri olarak sizinle tanıştığım için çok memnun oldum. Günümüzde sizin gibi ender bulunan kişilerin daha çok gün yüzüne çıkması ve çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Birbirine çok zıt ve bir o kadar farklı sektörden gelmiş olmama rağmen, kısa bir süre zarfında vermiş olduğunuz eğitim, naçizane  bilgiler belkide bana dünyanın en değerli bilgileri niteliğinde hafızamın belli bir köşesinde ayrıca kalacağını belirtmek isterim.
 

ZAMAN ZAMAN BİZLERİ ÇOK ZORLADI
Ahu İskender - Altınbaş Bandırma

Ekrem Beyi ilk tanıdığımda baştan sert bir mizacı olduğunu düşündüm. Zaman zaman bizleri çok zorladı. Ancak; geçen her gün Ekrem Bey'in bizlere çok ciddi bir şeyler kattığını gördüm. Lüks sektörde satış inceliklerinin, satış detaylarını, gerçek satış tecrübelerini paylaşarak güncel örneklerle verdiği satış eğitimlerini bizlere aktardığı bilgiyi edindikçe, aslında o sert mizacının ardındaki profesyonel bakışı gördüm. Lüks tüketim sektöründe; Gilan, Jaeger Le Coultre, Bulgari, Gurhan, Diamond's International, Zen Pırlanta gibi değerli markalar başta olmak üzere görev aldığı diğer sektörlerde de elde ettiği başarıyı, edindiği disiplinli iş hayatı olduğunu "İLETİŞİM" konusunda uzman olduğunu dile getirmek isterim. Katkılarından ve profesyonel yaklaşımından dolayı teşekkür ederim.  


SİZİNLE KISA ZAMANDA GÜZEL İŞLER YAPTIK
Özge As - Altınbaş Bandırma

Sizden almış olduğum eğitimin çalışma yaşamımda bana güzel katkıları olacağına; verdiğiniz değerli bilgileri adım adım iş alanıma doğru bir şekilde aktararak başarıyı yakalayacağıma olan inancım büyük. Sizinle kısa zamanda güzel işler başardık. Sizi tanımanın benim için büyük bir şans olduğunu ve bana çok şey kattığınızı belirtmek isterim. Katkılarınızdan ve desteğinizden, ayrıca bize olan inancınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Birgün tekrardan bir eğitim sürecinde buluşmak dileğiyle.
 

HAYAT BOYU LAZIM OLACAK EĞİTİM ALDIK
Yusuf Engin - Altınbaş Bandırma


Öncelikle şunu belirtmek isterim 2 aylık kısa bir zaman zarfında sizi daha iyi tanıma şerefine nail olduk. Sanki yıllardır tanıyormuş hissiyat ile buradan ayrılırken çok üzüldüğümü belirtmek isterim. Keşke biraz daha çalışabilseydik. Sizden almış olduğumuz eğitimler sadece mağazacılık anlamında değil hayat boyu lazım olacağı için sizi hiçbir zaman unutmayacağım. Bunun için size ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Bandırma Altınbaş'a çok şey kattınız. Bunun için  bir kez daha teşekkür ederim. 


GELECEĞİMİZİ NASIL PLANLAYACAĞIMIZI ÖĞRENDİK
H.Samet Atay (Şirket Sahibi) - Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM 

Şirketlerin davranışı, ekipin performansı için bilinçli eğitim şart. İşimizin can damarı da sürekli müşterilerdir. Almış olduğumuz danışmanlık sürecinde; rakiplerimizden bir adım nasıl önde olacağımızı, geleceğimizi nasıl planlayacağımızı öğrendik.
 

POTANSİYEL GÜCÜMÜN FARKINA VARDIM
Ediz Sandıkçıoğlu - Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM

Düşüncelerimi ve davranışlarımı yeniden yapılandırıp potansiyel gücümün farkına varma sebebim. Gerçekten farklı ve eşsiz bir yaklaşım... Başarının bir sırrı varsa bu Ekrem SAĞEL'dir.


DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR
Duygu Durmuş- Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM

Söyledikleriniz ve anlattıklarınız karşısında sürekli kendimi sorguladım. Eğitim ve danışmanlık aldığım için çok şanslı olduğumu biliyorum. Yapabileceklerimi sizin sayenizde gerçekten gördüm. İstemek ve öğrenmek için çaba sarf etmek gerekiyor. Tabii ki farklı becerilerimizi keşfettik. Sizinle doğru bildiğimiz yanlışlarımızın farkına vardım. Kesinlikle bütün sektör iş yeri sahiplerinin eğitim ve danışmanlık almalarını öneririm.
 

KENDİ DÜŞÜNCELERİME YÖN VERMEMİ SAĞLADI
Selin Çakar - Altınbaş Balıkesir 10Burda AVM

Bize vermiş olduğu eğitimlerde o kadar içten, samimi ve bir o kadar da disiplinliydi ki, etkilenmemek mümkün değildi. Anlattığı hikayeler, verdiği eğitimler hem sektöre hem hayata hem de kendi düşüncelerime yön vermemi sağladı. İyi ki varsınız.


YENİ BİLGİLER ÖĞRENDİM
Erhan Hoşanlı (Yön. Kur. Bşk.) - Hoşhanlı Kuyumculuk

Böyle bir programın Türkiye'de ilk defa uygulandığını düşünüyorum. Hem mağazalarımız hem de mağazalarda çalışan ekipler için katkı sağlayacağını inandığım için katıldım. Yıllarca sektörün içinde bulunmama rağmen yeni bilgiler öğrendiğimi söylemeliyim. Yanlışlarımın farkına vardım. Bu nedenle Ekrem Bey'i tebrik ediyorum. İKO'ya böyle bir eğitim fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum ve eğitimlerin devamını diliyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

FAYDALI VE ZEVKLİ BİR DENEYİM
Ali İhsan Arslan - Barok Kuyumculuk ve Pırlanta

Eğitim karşılığı bizden alınan ücreti çok sembolik bulduğumu söylemeliyim. İKO'da verilen bu eğitimin tüm katılımcılara ayrı ayrı katkı sağladığına inanıyorum. İstanbul Kuyumcular Odası'nın sektör mensuplarının becerilerini geliştirecek bu tarz eğitimlere devam etmesini istiyorum. Oda'da verilmekte olan pırlanta kursuna da katılmayı düşünüyorum. Eğitimin içeriği ve sunumuyla ilgili kesinlikle söylenecek bir sözüm yok. Eğitmen Ekrem Sağel, her şeyin en güzelini, en iyi şekilde anlattı. Çok güzel ve zevkli bir eğitimdi.
İKO VİZYON DERGİSİ


BAŞARILI BİR EĞİTİM
Cihan Akdere - Zela Mücevherat

Öncelikle İKO ve Rota Danışmanlık firmasına yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Satışla uğraşan herkesin bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum. Satış, pazarlama ve satış danışmanlığında olması gereken özellikler konusunda çok başarılı bir eğitim olduğuna inanıyorum. Başarılı bir deneyim oldu hepimiz için.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

ÜST DÜZEY BİR EĞİTİM
Taşkın Açılan - Ekol Altın / Pırlanta

Temel kuyumculuk, mağazacılık ve satış pazarlama eğitimi aldık. Bu eğitimin sektöre katkısnın büyük olduğunu düşünüyor ve devamının da gelmesini istiyorum. Üst düzey bir eğitim aldığımıza inanıyorum. Daha önce sektöre satış pazarlamayla ilgili hiç hizmet verilmiyordu. Kursun en önemli özelliği de eğitimin mücevherin satışı ve pazarlamasıyla ilgili olmasıydı.
İKO VİZYON DERGİSİ


UZMANLIK KURSU AÇILMALI
Mevlüt Çelik - Lucis Diamond

Daha önce satış pazarlama ve müşteri ilişkileri konusunda çeşitli eğitimler aldım. Ancak, bu eğitimin sektöre özgü oluşu ve eğitmenin sektörden gelen deneyimli biri olması benim açımdan artı bir değer olduğunu söyleyebilrim. Genel anlamda eğitim tatmin ediciydi. Belki, ikinci kademe veya uzmanlık tarzında yeni kurslar açılırsa onlara da katılmayı düşünüyorum. İKO ve Rota Danışmanlık'a teşekkür ediyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

KALİTELİ BİR EĞİTİM
Onur Altunbüken - Altunbüken Kuyumculuk

Eğitimin geleceğim ve kariyerim açısından çok faydalı olacağına inanıyorum. Sektör açısından çok kaliteli bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. Eğitimlerinin devam etmesini istiyorum. Ekrem Bey'e ve bu eğitimlerin oluşturulmasında katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ


İYİ BİR EĞİTİM FIRSATI
Nevin Aykaç - Aykaç Kuyumculuk (Gaziantep)

İKO ve Rota eğitime bize böyle bir eğitim fırsatı verdiği için teşekkür ederim.  Eğitimlerin mağazacılık açısından çok faydalı olacağına inanıyorum. Çok iyi bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. Eğitmenimiz Ekrem Bey'e de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

BU EĞİTİMLER YAYGINLAŞTIRILMALI
Lusi Kalaomra - Kuyum Dünyası-De Cohen's

Ekrem bey'in bizlere yapmış olduğu profesyonel katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Uygulanan söylenen her şeyde gerçek payı vardır, fakat bunları bugünkü ortamda uygulayabilecek büyük firmalara ihtiyaç duyuluyor.
İKO VİZYON DERGİSİ


HERKES BU EĞİTİM ALMALI
Ceyda Şaroğlu - Ekol Pırlanta

Son derece profesyonel hazırlanmış bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. Sektörde tüm aktörlerin bu eğitimlerden faydalanması gerekitğine inanıyorum. Satış ve pazarlama eğitiminin devamının gelmesini istiyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

VERİMLİ BİR EĞİTİM
Mustafa Taş - Bona Gold

Eğitim çok güzel geçti. Özellikle toptancıların da bu eğitimi almasını istiyorum. Toptancı esnafının da bu eğitime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu kurs, sadece mücevher eğitimi olarak görülmemeli, geniş kapsamlı bir eğitim olarak düşünülmeli. Çok iyi ve verimli bir eğitim oldu.
İKO VİZYON DERGİSİ


ÖĞRENDİKLERİMİZİ İŞ HAYATINDA UYGULAMALIYIZ
Yusuf Ekici - Güneş Kuyumculuk

Öncelikle eğitmenimiz çok pozitif bir insandı ve iki günlük eğitim süresi oldukça dolu geçti. Hem eski bilgilerimizi tazeledik, hem de bilgi dağarcığımıza yeni bilgiler ekledik. Aldığımız eğitimleri iş hayatımızda uygularsak çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Aldığımız eğitimin verilen ücretle ölçülemiyecek kadar değerli olduğuna inanıyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ
 

BU EĞİTİMLER YAYGINLAŞMALI
Engin Kargı - Barok Kuyumculuk

Eğitim sırasında kendimde olan eksiklikleri görme fırsatı buldum. Aldığım eğitimi çalışma ortamındaki arkadaşlarımla paylaşmayı düşünüyorum ve onlarında bu eğitimlere katılmasını istiyorum. Bu tarz eğitimllerin daha çok yaygınlaşmasını istiyorum.
İKO VİZYON DERGİSİ